خدمات مکانیکال

گروه مهندسی آتــا به همت مهندسین متخصص و باتجربه سابقه‌ای طولانی و درخشان در اجرای حرفه‌ای‌ترین تاسیسات مکانیکی ساختمان دارد.

می ­توان در مورد تأسیسات مکانیکی با توجه به نظرات مختلفی که موجود است، گفت؛ تاسیسات مکانیکی دانش مبارزه با طبیعت است. بر خلاف جاذبه آب را بالا کشیدن، گرما در فصل سرد و سرما در فصل گرم، هوای تازه در اجتماعی از انسان ها، تخلیه گازها از محل تولید و... . تاسیسات مکانیکی دانش رفاه جانداران در مبارزه‌ای تمام عیار با طبیعت است.

در دنیای امروز تأمین آسایش بشر یکی از هدف‌های اصلی بوده و سعی شده است با استفاده و به کارگیری تاسیسات مکانیکی، در طراحی و اجرای ساختمان سازی این امر مهم پیگیری شود. در طول دوران بهره وری هر پروژه ساختمانی و صنعتی، استفاده کنندگان به صورت روزمره با تأسیسات  در ارتباط هستند. تأسیسات مكانيكي با کیفیت، استاندارد، بهینه ­سازی شده و مدرن، علاوه بر کسب رضایت مصرف کنندگان مزایای گسترده­ ای برای کشور و ذخایر انرژی آن خواهد داشت. به همین دلیل ما از تأسیسات مكانيكي به عنوان شریان حیاتی یک پروژه نام می بریم.

تأسیسات مکانیکی شاخه ­ای از مهندسی است که با طراحی، ساخت و راه ­اندازی دستگاه­ ها و ماشین ­ها سروکار دارند، و به شاخه‌های مختلفی مانند صنعت، ساختمان، ورزشی، درمانی و مانند این‌ها تقسیم می‌شود، و به صورت ریزتر تأسیسات مکانیکی ساختمان شامل تاسیسات گرمایی، تاسیسات سرمایی، تاسیسات بهداشتی (آب و فاضلاب)، تاسیسات تهویه مطبوع، تاسیسات استخر (استخر، جکوزی، سونا) می ­باشد.

با توجه به این­که یکی از اهداف اصلی دنیای امروز تأمین آسایش بشر است ، تاسیسات مکانیکی به عنوان جزئی از ساختمان ها که افراد به صورت روزمره با آن در تعامل می باشند غیر قابل انکار می باشد. لذا گروه شرکت­ های مهندسی آتـا با فراگیری و شناخت علم تأسیسات مکانیکی و تأسیسات ساختمان و انجام خدماتی چون: طراحی، محاسبه، اجرا، راه­ اندازی، سرویس و نگهداری تأسیسات بهداشتی، تأسیسات گرمایی، راه ­اندازی و سرویس و تعمیر تأسیسات برودتی خانگی و تجاری، نقشه خانی و نقشه­ کشی تأسیسات بهداشتی، حرارتی و برودتی و .. با همت مهندسین متخصص و باتجربه پا به عرصه نهاده است.

ریز خدمات مکانیکال گروه شرکت ­های مهندسی آتــا

مشاوره : ارائه مشاوره ­های کارآمد در زمینه ­ی طراحی، مشاوره تخصصی جهت انتخاب تجهیزات و نحوه عملکرد مناسب به کارفرمایان و مهندسین
طراحی : طراحی و ترسیم نقشه­ های تأسیسات مکانیکال با توجه به آخرین استانداردها و انتخاب تجهیزات مناسب برای کاربری­ های مختلف ساختمان به منظور ایجاد هماهنگی و احتراز از تداخل و دوباره کاری
برآورد و متره :  تخمین فنی و ریالی پروژه­ ها جهت تسریع در تصمیم ­گیری به همراه CPM زمانی پیشرفت کار
اجرا: بهره­ گیری ازمهندسین و متخصصان کاملاً مجرب و کارآزموده در اجرای تأسیسات مکانیکال با نگاه به آخرین استانداردهای اجرایی در کیفیت و تجهیزات استفاده شده
نظارت : حضور دائم مهندسین مجرب و خبره در تمام عملیات اجرایی جهت افزایش سرعت، کاهش هزینه­ ها و حذف دوباره کاری­ ها

 در نهایت گروه شرکت ­های مهندسی آتـا به عنوان عضوی از جامعه مهندسین ایران، مفتخر و امیدوار است با رضایتمندی مصرف­ کنندگان و کارفرمایان این بخش که عمدتاً خانواده­ های شایسته ایرانی هستند، بتواند حرکتی مؤثر و کارا در سطح کشور،در جهت حفظ سرمایه­ های ملی و بهینه سازی انرژی داشته باشد.